پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸

جشن گل سرخ

بازدید: 3,952

جشن گل سرخ

 

 

نشر قطره رمان «جشن گل سرخ» نوشته‌ی حمید حیاتی را روانه‌ی بازار کتاب کرد. در همین رابطه حمید حیاتی نویسنده و پژوهشگر گفت «رمان جشن گل سرخ سومین رمان‌ام هست که تم آن عشقی و مذهبی است. وقایع این رمان در قرن نهم هجری قمری در زمان سلطان حسین بایقرا اتفاق می افتد».

از حمید حیاتی کتاب‌های «برفراز عبث‌ناکی زندگی» و «میشل فوکو؛ پیدایش عقل کیفری» در زمینه‌ی روانکاوی و فلسفه منتشر شده است. همچنین رمان «نامه‌ای به خورشید» توسط نشر آموت و «انگار به آن طرف خیابان رسیده‌ای!» توسط نشر آگه به چاپ رسیده است.

وی گفت در حال حاظر کتاب دیگری با نشر آگه تحت عنوان «انگار حوریه و رزیدنت همدستی کرده‌اند!» در دست چاپ دارد.

——————

پشت جلد رمان “جشن گل سرخ” :

خوابگزار ولایت هرات به جواهر پدر عایشه که همیشه کابوس‌های‌ هراس‌آوری می‌بیند می‌گوید برای آن که تنها دخترش در امان باشد باید او را به عقد مردی درآورد که صاحب‌ منصب باشد و دارای مال مکنت بسیار.

از سویی محمد کشاورز زاده‌ی فقیری که برای کسب معرفت دینی از روستا به هرات آمده است به دلیل استعداد فراوان در مدت کوتاهی از طلبگی به مرتبه‌ی روحانیت می‌رسد.

ملامحمد طبق معمول در آغاز یکی از روزهای پاییزی به زیارت مقبره‌ی عبدالرحمن جامی می‌رود تا دلی صاف کند که عایشه را می‌بیند. محمد و عایشه دلباخته‌ی هم می‌شوند اما جواهر هرگز به این وصلت رضا نیست.

آخر خوابگزار گفته بود که….

همچنین ببینید

معشوقه در کشو

فراز بهزادی : چاپ دوم مجموعه شعر “معشوقه در کشو” سروده ی حسین باقری توسط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>