چهارشنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۷

معرفی هنرمند۱۹(فابریس مونتریو)

بازدید: 4,060

armeaghrabe2             ترجمه : روجا رضایی

 

فابریس مونتریو هنرمند عکاس متولد ۱۹۷۲ در بلژیک است.هنر عکاسی او بر پایه ی عکاسی خبری ، عکاسی مد و پرتره می باشد.

فابریس مونتریو در یکی از پروژه های خود با عنوان«رسالت» به آلوده ترین مکان های آفریقا سفر کرد و شخصیت های ترسناکی خلق کرد که با لباس هایی از زباله های وحشتناک در حال گشت و گذار بودند. او می گوید این شخصیت ها ارواحی هستند که مأموریت دارند انسان ها را به تغییر رفتار و روش خود وادارند.

او با اطلاع از مشکلات محیطی آفریقا تلاش کرد تا تصاویرش بر مسائل ضروری زیست محیطی سراسر جهان تأکید داشته باشد. مونتریو می گوید «رسالت» داستان امید و توانمندسازی است. زمین ارواحش را فرستاده است تا به انسان ها بگوید که آنها این قدرت را دارند تا آنچه بر سر این سیاره آورده اند بازگرداندند.

او می گوید « هنگامی که من این پروژه را آغاز کردم ، در مورد بزرگترین چالش های محیطی سنگال اطلاعات کسب کردم و ۹ موضوع که بیشتر از همه تصویری بودند را انتخاب کردم.

پیکرهای سورنال او لباس هایی هستند با طراحی دولچی که از اشیاء پیدا شده در هر مکان درست شده اند. و شخصیت ها براساس یک داستان کودکانه هستند.

او معتقد است ما به عنوان انسان اهمیت احترام و مراقبت از طبیعت را در گذشته می دانستیم اما مصرف کنندگی بی پایان ما ، ما را گمراه کرده است.

——————————————————————————————————————————————————————————————

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

 

—————————————————————————————————————————————————————————————

ترجمه از :

www.guardian.com

همچنین ببینید

بوتو ؛ هنگامی که بدن از طریق رقص سکوت دگرگون می شود

          فائنا الف           ترجمه : روجا رضایی   رقص بوتو بدنی که ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>