سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

معرفی هنرمند۱۹(فابریس مونتریو)

بازدید: 4,174

armeaghrabe2             ترجمه : روجا رضایی

 

فابریس مونتریو هنرمند عکاس متولد ۱۹۷۲ در بلژیک است.هنر عکاسی او بر پایه ی عکاسی خبری ، عکاسی مد و پرتره می باشد.

فابریس مونتریو در یکی از پروژه های خود با عنوان«رسالت» به آلوده ترین مکان های آفریقا سفر کرد و شخصیت های ترسناکی خلق کرد که با لباس هایی از زباله های وحشتناک در حال گشت و گذار بودند. او می گوید این شخصیت ها ارواحی هستند که مأموریت دارند انسان ها را به تغییر رفتار و روش خود وادارند.

او با اطلاع از مشکلات محیطی آفریقا تلاش کرد تا تصاویرش بر مسائل ضروری زیست محیطی سراسر جهان تأکید داشته باشد. مونتریو می گوید «رسالت» داستان امید و توانمندسازی است. زمین ارواحش را فرستاده است تا به انسان ها بگوید که آنها این قدرت را دارند تا آنچه بر سر این سیاره آورده اند بازگرداندند.

او می گوید « هنگامی که من این پروژه را آغاز کردم ، در مورد بزرگترین چالش های محیطی سنگال اطلاعات کسب کردم و ۹ موضوع که بیشتر از همه تصویری بودند را انتخاب کردم.

پیکرهای سورنال او لباس هایی هستند با طراحی دولچی که از اشیاء پیدا شده در هر مکان درست شده اند. و شخصیت ها براساس یک داستان کودکانه هستند.

او معتقد است ما به عنوان انسان اهمیت احترام و مراقبت از طبیعت را در گذشته می دانستیم اما مصرف کنندگی بی پایان ما ، ما را گمراه کرده است.

——————————————————————————————————————————————————————————————

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

 

—————————————————————————————————————————————————————————————

ترجمه از :

www.guardian.com

همچنین ببینید

سبز سرابی ست جنگل ..

        آیسا حکمت  نقدی بر مجموعه فرشتگان چلچراغ؛ اثر مصطفی سرابی جنگل های پیچ در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>