پنج شنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

معرفی هنرمند۲۴(فابیو لا فاسی)

بازدید: 2,840

armeaghrabe2                ترجمه : روجا رضایی

 

فابیو لا فاسی در سال ۱۹۷۷ در میلان متولد شد. آثار فابیو اغلب الهام گرفته از سورئالیسم، اکسپرسیونیسم انتزاعی و مینیمالیسم است و در حالیکه مابین هندسه ی انتزاعی و واقعیت بنیادی در نوسان است، از تمامی تقسیم بندی های هنری گریزان است.ابهام پلاستیکی  ذات آثار او موجب یک دگرگونی می شود، گذر از یک ساختار به ساختار دیگر و از یک معنا به معنای دیگر.

این فرایند از ناخودآگاه هنرمند نشات میگیرد، از پنهانی ترین ترس ها و احساسات او. و از این دیدگاه هنر نوعی تصفیه نفس است.

فابیولافالاسی

سری آثار بی چهره ی او با عنوان “آیا تو هستی؟” مطالعه ای فراتر از بازنمایی است که در آن هنرمند تکنیک های فیگوراتیو را با پلاستیک انتزاعی ترکیب کرده است. او در این مجموعه لایه ی ضخیمی از رنگ اکریلیک را که از قبل در پالتش با رنگ های دیگر ترکیب یا حداقل به هم آغشته کرده است به طرز افراطی و فراوانی روی پرتره هایش بکار می برد. با وجود یک طرح قابل تشخیص از سر، مواد بکار برده شده تمامی تصورات از ویژگی های صورت پیکره را انتزاعی می کند. این مجموعه شامل ۱۰ پرتره ی بدون چهره است.

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

ترجمه از بخش هایی از :

www.fabiofauci.com

www.designboom.com

 

همچنین ببینید

سبز سرابی ست جنگل ..

        آیسا حکمت  نقدی بر مجموعه فرشتگان چلچراغ؛ اثر مصطفی سرابی جنگل های پیچ در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>